Foundation Philanthropy

Bovine Patron Level (> $10000)
Walter M. Guterbock
Glenn M. Rogers
Bovine Supporter Level (> $5000)
John W. Ferry
Bovine Donor Level (> $1000)
Jeremy J. Boge
Michael Bolton
David I. Byers
Angela M. Daniels
Virginia Fajt
K. Fred Gingrich II
Dee Griffin
Dale M. Grotelueschen
Thomas B. Hairgrove
Scott Hamilton
Randall H. Hinshaw
Garold H. Koester
Frederick J. Muller
Charles W. Nydam
Enrique Schcolnik
Paul Sullivan
Foundation Donors
Ken E. Acre Ricky R. Allison
David B. Allmon Stefano Allodi
David E. Anderson Foster Anderson
Michael J. Anderson Ricardo Andres Arboleda Garcia
Joe Armstrong Alan Atkinson
Mario A. Ayala Gary L. Babcock
Joachim Bahrs Jayton Bailey
Thomas L. Bailey Shannon Baker
John W. Barlow Tony R. Batterham
Roger A. Bechtel Gaëlle Bédard-La Rocque
Stephen Behan Iliya S. Belosevic
James W. Bennett Keith B. Berkeley
Heather J. Bessoff John N. Black
Cedric D. Blanc Sara Bliss
Scott Blond Mary S. Bochino
Guy R. Boisclair Steven Bond
Steve Borsberry Emile Bouchard
Douglas Braun James A. Brett
John E. Brockett Ralph L. Buckel
Hubert Buer Geoffrey Buhr
Margie C. Carter Kevin L. Cain
Vincent Caldwell Christine T. Camann
Emili Calvet Capdevila Nathan Carlsen
Jerome Carrier Henry J. Ceelen
John R. Chambers Manuel F. Chamorro
John Champagne Rodney K. Chapman
Susan L. Chapman Peter Chenoweth
Sherri Christie Matthew J. Christjohn
Robert W. Cloninger Wendell J. Cole
Patrick M.R. Comyn Genaro Andres Contreras
Mike Creel John M. Davidson
Jeffrey T. Davis Pandora L. Davis
Maisie Dawes John & Laurie Day
Carolyn M. Deegan Angela Drainville
Peter C. Drehmann Elise Dunphy
Donald A. Dutler Jr. David Dykshorn
Kristopher Eads Alan J. Eavey
Steve Eicker Roger G. Ellis
Ronald J. Erskine James Evans
Dean Feasenhiser Martha A. Ferris
James G. Floyd Jr. Grant Fontenot
Stephen Michael Forsythe James H. Fountaine
Allen R. Fournier Ross A. Free
Doug Frels Thomas D. Frew
Robert W. Fulton James W. Furman
Thomas Furman David L. Fuston
Hays Fyke Pierreemad Gadallah
Dominique Gallant Samuel P. Galphin Jr.
Marino I. Garcia-Crespo David J. Gardiner
Linda M. Gelsinger Brian J. Gerloff
Richard F. Gesell Sarah Giebel
Thomas W. Gill Alexandria Glover
Joe and Kathy Gloyd Sandra Godden
Nolan Golding Fredy Rolando Gonzalez Guerrero
Gregory M. Goodell Pat Gorden
Thomas W. Graham Mark Griffin
Jennifer Groetsch Daniel L. Grooms
Lisa W. Halbert Roland H. Hall
Hong-Ryul Han Juliette Hanson
Mark E. Hardesty William Hare
Alfred D. Harper Amanda Hartnack
Alice L. Harty Nathan D. Harvey
Howard M. Head Kristin N. Heffner
Bradley Heins Janet Helms
Mark E. Henderson Arnold F. Hentschl
Thomas H. Herdt Julia Herman
David Hernke Christian Heyerhoff
Elizabeth Hillebrand Joe M. Hillhouse
Susanne Hinkley Susan Hirsch
Jamie Hobson Allen Hodapp
James S. Holt Kevin D. Hoogendoorn
Karen L. Jacobsen Max E. Jester
C. Richard Johnson Glen T. Johnson
Larry D. Johnson Walter H. Johnson
Simon Kenyon Kelsey Kimmell
Lloyd L. Knight Gerard J. Koenig
Ben Konishi Michelle Kopcha
Richard C. Koritansky Daniel J. Kullot
Sonia Lachapelle Roseller T. Lannu
Bob Larson Gustavo Lastra Duran
John M. Laukant Bruce Lee
Mario Lefort Terry W. Lehenbauer
Pepi F. Leids Bruce L. Leuschen
Stephen R. LeVan Michel Levy
Colleen A. Lewis Douglas W. Lewis
Kristen A. Liederbach-Young James D. Lillard Jr.
Yon M. Lindborg Daniel E. Little
C. Frankie Locklar Katy Lowe
Clarice Lulai-Angi Eric Maguet
Jakob Malmo Leonard J.F. Martin
Nancy L. Martin Fiona Maunsell
Gary R. McArthur, Jr. William W. McBeth
Mary C. McCabe Susan Lee McClanahan
John M. McDermott Kerry L. McGehee
Sheila McGuirk George V. McKenna Jr.
David Scott McVey Phil Meadows
Richard W. Meiring Mira L. Merritt
Christine Mondak Dale A. Moore
Dawn E. Morin (Marick) Julia Naber
Andrew P. Nebzydoski Joseph A. Nebzydoski
Gary D. Neubauer James R. Nichols
Bo Norby Christopher G. Nord
Scott T. Nordstrom Ian Norris
Daryl V. Nydam Garrett R. Oetzel
David Q. Offutt Timothy W.J. Olchowy
Kimberly M. Olson Peter G. Ostrum
Ronnie Outlaw Anna Ozio
Richard L. Park Melanie A. Parker
Willis G. Parker Mike Paros
Bill P. Patton Joe G. Peeples
Scott Pertzborn Donald J. Peterson
Nancy Peterson Darrell C. Phillips
K. D. & C. M. Pierce Randall A Plaisance Jr.
Kent Pohlman Maria E. Prado
David A. Prigel Lori C. Pritchett
Lawrence O. Pultz Alberto Quintana
Colin M. Radom D. Owen Rae
Erin Ramsay Chester L. Rawson
Laura B. Raymond Brian K. Reed
James D. Reed, Jr. Russell Reel
David E. Reeson Rebecca S.K. Reynolds
David A. Rhoda Suelee Robbe-Austerman
Edwin G. Robertson Juan Romano
David W. Rosberg Jr. Christine A. Rossiter
Allen J. Roussel Joan Dean Rowe
Gary P. Rupp Shawn Ryan
Roger L. Saltman Lawrence W. Samples
Donald E. Sanders Patty Scharko
Frank J. Schenkels Katharine Schlist
John A. Schnackel Dale R. Schueler
Adlai Schuler William J. Schultz
Leann Schulz-Thomas Bradford K. Scott
Karen L. Secor Daniel E. Senestraro
Willam Shain Ben A. Shelton
Katelyn Sheppard Lisa A. Sherman
John W. Shull Barrett D. Slenning
Paul Smiley Marvin E. Smith
Norman E. Smith Robert A. Smith
Joseph H. Snyder Ulrike Sorge
Paul Sostar Liliana Sotomayor
Mark F. Spire Allen G. Squire
Brian Stampfl Brian Steely
Jon R. Stowater Gary L. Straight
Dale C. Streams Robert N Streeter
Steve M. Strubberg Rob G. Swackhammer
Shaun Sweiger Bruce J. Tabke
Henry J. te Velde Carie Telgen
Howard F. Terrill Travis Thayer
Mark J. Thomas Roger S. Thomson
Abe Trone Tom R. Troxel
Walter K. Trumbauer Mark J. Van Der List
David C. Van Metre Robert Van Saun
Juan S. Velez Marcos Villasenor
Brent Volker William C. Wafer
Sarah Wagner Matthew Walkup
Paul H. Walz Mike W. Ward
James L. Wasson Francis L. Welcome
John R. Wenz Elizabeth Weymouth
Richard A. Wheeland Mary Anne White
Brian K. Whitlock Steven E. Wikse
Rex W. Wilhelm Richard L. Wilkes
Tanesha Wilkins Elizabeth Anne Williams
Callie Willingham Dwight F. Wolfe
Amelia R. Woolums Anthony L. Yates
Scott Young Kim Youngchan
John P. Zeh James C. Zeitler
Aaron Zimmerman Robert J. Zukowski

 

Copyright © 2016 American Association of Bovine Practitioners - All Rights Reserved.